Tablica magnetyczna motywacyjna – jak używać?

1
234

Brakuje Ci czasami chęci do działania? Nie umiesz się odpowiednio zmotywować? Najwyższy czas na zmiany i pomóc w tym może między innymi magnetyczna tablica. To tylko jeden sposób na zwiększenie motywacji, a może być ich znacznie więcej. Jednak proponujemy zacząć od (nie)zwyczajnej tablicy, która pomoże Ci w organizacji swoich obowiązków i planów, a także zwiększy skuteczność Twoich pomysłów.

Tablica magnetyczna do kuchni

To najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o umiejscowienie tablicy w domu. Właśnie w kuchni spędza się najwięcej czasu, tam przygotowuje się rano śniadanie, potem obiad i kolację, a także gości swoich bliskich czy nawet ogląda telewizję. Raczej zgodzisz się z nami, że kuchnia jest wyjątkowym miejscem, które nie bez powodu często nazywane jest sercem domu.

Dobrze jest powiesić tam tablicę magnetyczną, bo będziesz mógł ją widzieć częściej i tym samym nie zapomnisz prędko o swoich planach do zrealizowania. Jest to bowiem udowodnione naukowo, że im częściej mamy styczność z naszymi zamierzeniami i nawet potrafimy je sobie zwizualizować za pomocą słów czy grafiki na tablicy, tym większe szanse, że faktycznie dojdzie to do skutku.

Tablica magnetyczna do pisania motywacyjnych haseł

Kiedy już zakupisz tablicę w odpowiednim rozmiarze, a dokonać możesz tego chociażby w sklepie https://tablice-magnetyczne.com/, będziesz mógł zacząć planować – co na niej napisać?

Kwestia motywacji jest bardzo indywidualną sprawą i nie do każdego przemawiają te same hasła czy sentencje. Właśnie dlatego musisz zastanowić się nad swoim celem. Może to być awans w pracy albo całkowita zmiana miejsca zatrudnienia. Dla innych motywacją może odzyskanie dobrego kontaktu z bliskimi i poświęcenie im czasu. Dla pozostałych celem stanie się utrata kilogramów i walka o lepszy wygląd. Powodów może być całe mnóstwo, dla których warto zmienić swoje nastawienie, nawyki żywieniowe czy tryb życia.

To Ty musisz odnaleźć w sobie wewnętrzną motywację, gdy zobaczysz sens i wartość, w tym co zamierzasz zmienić. Dokładne określenie swojego celu oraz sposobu na jego osiągnięcie pomoże w realizacji, a dodatkową mobilizacją może być właśnie tablica magnetyczna.

Skoro marzy Ci się idealna sylwetka, może warto powiesić na tablicy zdjęcia osób, których figura i ciężka praca nad swoim ciałem jest dla Ciebie odpowiednią inspiracją. Poza tym możesz zapisać lub zawiesić nowe przepisy kulinarne, z których będziesz korzystać na co dzień. Natomiast dla osób, które myślą nad zmianą pracy, przyda się rozpiska „za” i „przeciw” odnośnie obecnego i nowego zatrudnienia. Te plusy i minusy mogą ostatecznie przeważyć, byś podjął ostateczną i najlepszą dla siebie decyzję. Z kolei skupienie się na innych celach i wartościach, dobrze jest czasami napisać słowami innych. Chodzi głównie o cytaty, w których każdy może odnaleźć własny sens i znaczenie. Może warto pomyśleć o swoim osobistym motto?

Tablica magnetyczna mobilna – dobra alternatywa

Nie w każdym domu znajdzie się miejsce na ścianie i to dodatkowo w kuchni, aby zawiesić tam tablicę magnetyczną co najmniej o wymiarach 90×60 cm. Wówczas można pokusić się o zakup mobilnej tablicy na kółkach, którą możesz przenosić w dowolne miejsce. W takim wypadku zyskuje ona na wszechstronnym zastosowaniu zarówno pod postacią tablicy motywacyjnej, jak i zwykłej tablicy do pisania, planowania, odrabiania lekcji, a nawet zabawy z bliskimi. Możesz ją swobodnie przemieszczać i korzystać z niej na wiele sposobów, a Twoja motywacja nadal będzie rosnąć wraz z kolejnymi możliwościami działania.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here