Certyfikat SSL – płatny czy darmowy?

0
316

Wchodząc na stronę firmową znanych marek takich jak Hekko, można dostrzec szereg rozmaitych usług typu hosting, serwery, specjalistyczne doradztwo, opcję rejestracji domeny, a od pewnego czasu wachlarz atrakcyjnej oferty powiększony został również o certyfikaty SSL. Kiedyś wybierane jako zabezpieczenie na wszelki wypadek i to głównie przez potężne platformy bankowości elektronicznej, dziś stanowi niemal standard odpowiedzialnego prowadzenia wszystkich serwisów www nastawionych na pobieranie i magazynowanie personaliów użytkowników. Do wyboru właściciele stron internetowych mają certyfikaty odpłatne, jak te we wspomnianej wyżej firmie Hekko, ale również istnieje sposobność pobrania SSL zupełnie za darmo. Po co zatem przepłacać i kupować coś, co można mieć bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów? Między bezpłatnymi i płatnymi certyfikatami SSL istnieje wiele różnic, o których bliżej w dalszych fragmentach.

Sens wdrażania

Zanim skoncentrujemy się stricte na odmiennościach między certyfikatami SSL proponowanymi za odpłatnością, a tymi pospolicie dostępnymi online bez opłat, przedstawimy zalety szyfrowania z wykorzystaniem protokołu SSL. Pewnie nie jeden z użytkowników sieci zastanawia się, czy rzeczywiście omawiany produkt stanowi realną ochronę witryny. Bo w jaki sposób magiczna zielona kłódka może zniechęcać cyberprzestępców? W końcu dziś nie jest wielkim wyzwaniem zaaranżowanie ataku hackerskiego nawet na potężną skalę, a jednak. Jak pokazują dane statystyczne – do tej pory jeszcze nie odnotowano żadnego przypadku złamania szyfrowania przesyłu informacji poufnych na linii użytkownik serwisu- strona www. Certyfikaty SSL śmiało można zatem uznać za niezawodne i gwarantujące sto procent ochrony, niezależnie od tego, czy wdrażamy je na stronę firmową, platformę blogową, czy też sklep działający online. Nie ma znaczenia jak dużo użytkowników odwiedza naszą witrynę i czy jest ona funkcjonalna. SSL działa i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Ponadto, warto również podkreślić, że opatrzone opisywanym certyfikatem serwisy internetowe są lepiej postrzegane przez Google, co wpływa korzystnie na ich pozycjonowanie i miejsce zajmowane w rankingu wyszukiwań. Wreszcie, inwestycja w certyfikat SSL jest równoznaczna ze wzrostem prestiżu strony w oczach potencjalnej grupy odbiorców, którzy zaczynają postrzegać zabezpieczaną witrynę jako wiarygodną i autentyczną.

Dwie kategorie

Kiedy wiesz już, że posiadanie certyfikatu SSL naprawdę Ci się opłaci, przejdźmy do omówienia podstawowych różnic między produktami płatnymi, a darmowymi. Te bez ponoszenia jakichkolwiek opłat są dobrym rozwiązaniem dla właścicieli stron dopiero rozwijanych, które nie są jeszcze mocno rozbudowaną platformą. To także strzał w dziesiątkę dla raczkujących w wirtualnym świecie blogerów, którzy tworzą dla samej sztuki tworzenia, a na swej stronie kompletnie nie wykorzystują żadnych danych osobowych swych czytelników. W sieci można znaleźć wiele ciekawie prezentujących się narzędzi zabezpieczających strony, które nie wymagają żadnych opłat. Nie zaleca się jednakże oszczędzać na ochronie strony w momencie, gdy prowadzimy silnie wypromowany i chętnie odwiedzany przez internautów serwis. Tym bardziej, warto postawić na odpłatne i odznaczające się wyższą jakością certyfikaty SSL od marek typu Hekko, kiedy celem nadrzędnym naszej witryny jest tworzenie na niej bazy danych. Wówczas darmowe i słabszej klasy narzędzie nie będzie wystarczająco pewną ochroną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here