Dlaczego warto zrobić kurs SEP przed wyjazdem do pracy za granicę?

0
234
Mature Businessman Making Presentation At Conference

Choć w ostatnich latach tempo emigracji zarobkowej wyraźnie spadło, to nadal kilka milionów Polaków deklaruje, że rozważa wyprowadzkę z naszego kraju. Powód jest często taki sam: pieniądze. W Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii czy całej Skandynawii można zarobić znacznie więcej, często wykonując dokładnie te same zadania, co w Polsce, mając przy tym nieporównywalnie lepsze warunki. W szczególności dotyczy to zawodów technicznych, w których Polacy są wyjątkowo cenieni. Jeśli zastanawiasz się nad emigracją zarobkową i chcesz zagwarantować sobie dobry start na zagranicznym rynku pracy, to mamy dla Ciebie świetną propozycję. Przed wyjazdem zrób kurs SEP i uzyskaj uprawnienia energetyczne, cieplne lub uprawnienia gazowe (z akcentem na te pierwsze). Dlaczego warto? Odpowiedź znajdziesz w tym poradniku.

Będzie taniej!

Zacznijmy od argumentu, który z pewnością Cię zainteresuje, bo przemawia prosto do portfela. Nie jest wielką tajemnicą, że wszelkie kursy zawodowe przeprowadzane w Polsce są znacznie tańsze niż ich zagraniczne odpowiedniki. Skoro zdecydowałeś się emigrować, to najpewniej nie narzekasz na nadmiar pieniędzy i każda oszczędność będzie dla Ciebie istotna.

Pamiętaj natomiast, że cena nigdy nie powinna być najważniejszym kryterium wyboru konkretnego szkolenia SEP. Najpierw liczy się jakość, renoma organizatora, fachowość instruktorów, recenzje dotychczasowych uczestników i pracodawców, a także współczynnik zdawalności egzaminu SEP. Sprawdź to wszystko, zanim zdecydujesz się zarezerwować kurs SEP.

Pod każdym z wymienionych względów na polskim rynku wyróżniają się szkolenia SEP organizowane przez Krajowe Centrum Kształcenia. Dodatkowym argumentem przemawiającym za wyborem kursu tej firmy jest fakt, iż szkolenia odbywają się w całej Polsce, a więc z pewnością znajdziesz taki blisko Twojego miejsca zamieszkania – zaoszczędzisz czas i pieniądze na dojazdach.

Krajowe Centrum Kształcenia organizuje kursy energetyczne między innymi w Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Bydgoszczy, Olsztynie, Warszawie, Białymstoku, Kielcach, Bielsku-Białej, Rzeszowie, Lublinie czy Łodzi więcej na: https://sep-uprawnienia.pl/oddzialy

Jeden problem z głowy

Przed wyjazdem do pracy za granicę masz mnóstwo spraw do załatwienia. Towarzyszy Ci silny stres, ponieważ nigdy nie możesz mieć do końca pewności, co Cię czeka. Pakowanie, nauka języka, dogranie mieszkania i pracy, zgromadzenie budżetu potrzebnego na sam początek – to najważniejsze kwestie, którymi musisz się zająć. Tym bardziej warto jeszcze przed opuszczeniem kraju zapewnić sobie solidne podstawy do tego, aby znaleźć za granicą jak najlepszą pracę – najlepiej taką dla specjalistów.

Po ukończeniu szkolenia możesz przystąpić do egzaminu SEP i tym samym zdobyć bardzo pożądane w Zachodniej Europie uprawnienia energetyczne, cieplne lub uprawnienia gazowe. Praktycznie zagwarantuje Ci to brak problemów ze znalezieniem pracy w szeroko pojętej branży energetycznej, która w dodatku będzie atrakcyjnie wynagradzana.

Polskie uprawnienia SEP są honorowane w wielu krajach

Nie wszyscy o tym wiedzą, dlatego warto wyraźnie to podkreślić: jeśli uzyskasz uprawnienia energetyczne, cieplne lub uprawnienia gazowe w Polsce, to możesz się nimi posługiwać we wszystkich krajach Unii Europejskiej, w Szwajcarii oraz w państwach należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Nie musisz ich zdobywać ponownie, potwierdzać etc.

To bardzo duża zaleta ukończenia kursu SEP w Polsce, bo nie dość, że oszczędzasz, masz do czynienia z polskojęzycznym instruktorem i Komisją Kwalifikacyjną, to jeszcze zyskujesz bardzo wartościowe kwalifikacje zawodowe honorowane za granicą.

Oczywiście przed wyjazdem nie zapomnij o przetłumaczeniu certyfikatu zaświadczającego, że masz uprawnienia SEP. Możesz to zlecić organizatorowi szkolenia – taka opcja istnieje w przypadku kursów Krajowego Centrum Kształcenia. Certyfikat musi być przetłumaczony za zgodność z oryginałem i warto załatwić to jeszcze będąc w Polsce.

Po szkoleniu SEP będzie Ci dużo łatwiej znaleźć atrakcyjnie płatną pracę

Jest coś, co łączy gospodarki praktycznie wszystkich krajów Unii Europejskiej: brak dostatecznej liczby fachowców posiadających uprawnienia SEP, zwłaszcza energetyczne oraz gazowe. To powoduje, że pracodawcy muszą dosłownie walczyć o wartościowych specjalistów i proponować im bardzo atrakcyjne warunki zatrudnienia. Warto to wykorzystać planując emigrację zarobkową, zwłaszcza obliczoną na kilka najbliższych lat.

Większość krajów unijnych stoi przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest transformacja energetyczna. Widać to wyraźnie chociażby w Niemczech, które postawiły sobie bardzo ambitny cel, jakim jest całkowita rezygnacja z energetyki węglowej do 2038 roku. Aby było to możliwe, konieczne jest inwestowanie w OZE, a do tego potrzeba wykwalifikowanych fachowców – także emigrantów.

Ukończenie kursu SEP ( https://sep-uprawnienia.pl/kursy-zawodowe ) i zdobycie uprawnień energetycznych w Polsce przed wyjazdem zarobkowym za granicę z pewnością Ci się opłaci. To jedna z najlepszych decyzji, jakie możesz podjąć na tym etapie swojego zawodowego życia. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here