DNS Anycast – czym jest?

0
312

Sam fakt posiadania strony internetowej nie przesądza o naszym wirtualnym sukcesie odniesionym za sprawą nawet najlepiej skonstruowanej, nowoczesnej i intuicyjnej witryny www. Wykreowanie i uruchomienie serwisu to dopiero początek przygody. Znacznie istotniejsze okazuje się zapewnienie jej funkcjonalności, wysokiej jakości obsługi oraz sprawności działania. Jak to zrobić? Jednym z polecanych, innowacyjnych rozwiązań jest postawienie na system DNS Antycast, który proponuje w swym rozległym wachlarzu ofertowym znana marka Linuxpl.com. O co w tym chodzi? Sprawdź dalej.

Drogą wyjaśnienia

Podczas gdy Ty, chcąc uzyskać dostęp do danych treści na konkretnej stronie www, musisz zapamiętać jej adres internetowy, a w tym nazwę domenową, komputer „rozpoznaje” poszczególne witryny za sprawą adresu IP. Serwery DNS natomiast, w wielkim skrócie mówiąc, zajmują się przekształcaniem wklepywanej przez Ciebie domeny w adres IP, który jest niezbędny przeglądarce sieciowej do tego, aby wczytać interesującą Cię stronę. Bez adresu IP nie ma mowy o trafnym wyszukaniu źródła, skąd można pobrać serwis. Generalnie, gdyby nie wspomniane narzędzia DNS, nie byłoby sposobności użytkowania serwisów wirtualnych oraz korzystania z poczty. To także od tych maszyn uzależniona jest szybkość naszych internetowych wizytówek oraz bezpieczne poruszanie się po nich przez użytkowników. Biorąc pod uwagę, jak istotne są to elementy, serwery DNS niestety bardzo często stają się smacznym kąskiem dla hackerów. Atak na tego rodzaju narzędzie jest równoznaczny z awarią Twojej strony, uniemożliwieniem dostępu do niej, czy wykradnięciem danych. W myśl powiedzenia „przezorny zawsze ubezpieczony” firmy proponujące serwery DNS, a więc przykładowo Linuxpl.com, zapewniają swym klientom jako zupełny standard kilka maszyn serwerowych, aby na wszelki wypadek nie dopuścić do przestoju w pracy czy całkowitego sparaliżowania strony.

Bułka z masłem

Technologia DNS Antycast od wspomnianej wcześniej firmy Linuxpl.com jest nie tylko gwarancją maksymalnej ochrony i świętego spokoju, że z naszą witryną zawsze wszystko będzie tak, jak należy, ale również to pewność wygody. Marka zapewnia objęcie omawianą formą ochrony wszystkie domeny klientów, które są obsługiwane na jej serwerach DNS, zatem jedyne co jest wymagane ze strony konsumenta chcącego liczyć na tego typu zabezpieczenie, to bezpłatna operacja zmiany delegacji domeny. Nic więcej, zero zbędnych formalności, jakichkolwiek czynności, czy fatygi.

Bezsprzecznie warto

Samo stwierdzenie, że DNS Anycast da nam szereg korzyści to za mało, dlatego aby nie owijać w bawełnę, przedstawiamy krótko najważniejsze zalety wynikające z postawienia na omawianą alternatywę technologiczną. Po pierwsze, liczne serwery rozmieszczone w dużych miastach w kraju oraz metropoliach zagranicznych na obszarze różnych kontynentów. Im więcej serwerów, tym mniejsze ryzyko stania się ofiarą ataków i redukcja zagrożenia związanego z poważną awarią. Po drugie, cała sieć posiada odpowiednio synchronizowane dane na temat wszystkich domen klientów, zatem zawsze można liczyć na właściwą odpowiedź serwera na zapytania przeglądarki i tym samym nie ma większego znaczenia to, który serwer konkretnie na to zapytanie „odpowie”. Po trzecie, błyskawiczne podniesienie tempa. Szybkość działania stron wzrasta i tu nie ma najmniejszych wątpliwości, bowiem zgodnie z zasadą DNS Anycast – reaguje ten serwer, który ze względu na warunki sieciowe oraz lokalizacje użytkownika ma sposobność zrobienia tego najszybciej jak się da. Po czwarte, opisywana technologia to prawdziwy strzał w dziesiątkę w kwestii pozytywnego oddziaływania na kampanię Google Ads oraz wpływu na pozycje organiczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here