Jak sprawdzić, czy jestem w KRD?

0
288
Jak sprawdzić czy jestem w KRD

Dla wielu przedsiębiorców jednym z bardzo ważnych zagadnień jest fakt czy się jest w bazie dłużników czyli KRD. Jednak jak sprawdzić, czy jestem w KRD? Cała procedura nie jest taka skomplikowana jakby się mogło wydawać. Trzeba jednak podjąć pewne kroki. Ta procedura jest przydatna zarówno jeśli chodzi o weryfikację tego czy ktoś nas nie dodał jak również czasami weryfikacja może mieć wpływ na prowadzony przez nas biznes.

Jak wygląda procedura sprawdzania siebie w KRD?

Przede wszystkim trzeba odwiedzić stronę krd.pl oraz założyć tam konto. Jest to pierwszy krok, który należy wykonać. Zakładanie konta jest bardzo proste, jednak wymaga podania danych z dowodu. Jest to spowodowane faktem, aby nikt się pod nas nie podszył. Następnym krokiem jest potwierdzenie adresu e-mailowego oraz numeru telefonu. Dodatkowo także trzeba zaznaczyć niezbędne pola ze zgodami na przetwarzanie danych. Bez podjęcia tych kroków założenie konta nie będzie możliwe. Następnie powinniśmy zalogować się na dopiero co utworzone konto i wybrać opcję dla konsumentów. Po przejściu do tej opcji będziemy większość drogi mieli za sobą. Do logowania do nowo utworzonego konta służy pesel oraz hasło, które powinno przez nas zostać ustawione przy tworzeniu konta. Oczywiście trzeba także się zweryfikować. Do tego celu służy albo wykonanie przelewu na kontrolna kwotę 1zł bądź też wysłanie skanu dowodu osobistego. W przypadku wybrania opcji przelewu cała procedura trwa kilka minut, natomiast jeśli chodzi o zdjęcia to może zająć nawet 24 godziny. Obie procedury mają swoje wady i zalety jednak w miarę możliwości lepszym pomysłem jest skorzystanie z opcji wykonania przelewu. Jeśli chodzi o przeprowadzenie weryfikacji tego czy nie znajdujemy się w KRD to możliwe jest to raz na 6 miesięcy bezpłatnie. W przeciwnym razie trzeba będzie ponieść pewne koszty.

Dlaczego warto sprawdzić siebie w KRD?

Wbrew pozorom czasami w KRD można znaleźć się bez żadnej informacji od strony dłużnika ponieważ niektóre firmy nie informują o posiadanych długach a tylko i wyłącznie zajmują się procedurą windykacyjną. Jeśli będzie chciało się wziąć kredyt to sprawdzenie się w KRD może spowodować, że unikniemy problemów. Jeśli tam się przypadkiem znaleźliśmy to lepiej jest odpuścić kredyt, wyjaśnić tą kwestię i dopiero później starać się o uzyskanie kredytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here