Korzyści z założenia konta wielowalutowego

0
227

Cenisz sobie nowoczesne rozwiązania, które pozwalają oszczędzać czas? Jako osoba, która często wyjeżdża, szukasz sposobu na ograniczenie wizyt w kantorze? Chcesz szybko i bez zbędnych kosztów wymieniać pieniądze na wybraną obcą walutę? Postaw na osobiste konto dewizowe i zapomnij o opłatach za przewalutowanie! Dzięki niemu możesz realizować płatności zbliżeniowe, przelewy czy wypłaty z bankomatu. Bankowość internetowa i mobilna ułatwią Ci zarządzanie posiadanymi środkami i dadzą dostęp do rachunku tam, gdzie chcesz i kiedy tego potrzebujesz. Czy jest to darmowe? Zastanawiasz się, jak założyć konto wielowalutowe i z jakimi jeszcze korzyściami się wiąże? W takim razie przeczytaj artykuł! Odpowiadamy na Twoje pytania.

Konta wielowalutowe – na jakich zasadach działają?

Nowoczesne wielowalutowe konta to nic innego, jak Twój indywidualny kantor – korzystasz z niego, gdy chcesz dokonać wymiany walut. Najczęściej stanowi osobny produkt bankowy, ale może też być połączony z Twoim rachunkiem osobistym. Służy nie tylko do dokonywania transakcji w obcych nominałach, lecz także do przechowywania środków pieniężnych w euro czy dolarach.

Decydując się na taki rachunek, masz możliwość w wybranej walucie:

 • wykonywać przelewy,

 • realizować płatności internetowe, mobilne i zbliżeniowe, 

 • wypłacać pieniądze z bankomatów.

To wszystko bez kosztów przewalutowania! Rolą konta walutowego jest umożliwienie Ci dokonywania transakcji w obcych walutach na korzystnych warunkach. Używając klasycznego ROR-u, za każdą z powyższych usług musiałbyś zapłacić prowizję. Ponieważ dedykowany rachunek służy do realizowania płatności w przypisanej do niego walucie (lub kilku), unikasz tych kosztów – ciesząc się tanim, a czasem nawet darmowym bankowaniem. Co więcej, to Ty decydujesz, kiedy wymieniasz pieniądze – możesz zaczekać na atrakcyjny dla Ciebie kurs.

Kiedy warto założyć taki rachunek?

Wyjeżdżasz na egzotyczne wakacje, pracujesz poza Polską, często robisz zakupy w zagranicznych sklepach internetowych? Osobiste konto w obcej walucie to rozwiązanie dla Ciebie!

Kiedy jeszcze jest ono nieocenione? Na pewno gdy:

 • regularnie udajesz się na dalekie wojaże,

 • mieszkasz za granicą, ale nierzadko odwiedzasz rodzinne strony,

 • otrzymujesz wynagrodzenie w euro, funtach czy dolarach,

 • masz zobowiązania w obcej walucie, np. spłacasz kredyt we frankach,

 • wyjeżdżasz na kilkumiesięczną wymianę studencką,

 • prowadzisz firmę i chcesz współpracować z zagranicznymi podmiotami,

 • zdarza Ci się zamawiać produkty np. w amerykańskich sklepach internetowych i płacić za nie online.

W tych i innych przypadkach rachunek walutowy bardzo się przydaje – minimalizując lub całkowicie ograniczając niepotrzebne koszty. Miej na uwadze, jak wielu opłat dzięki niemu unikniesz, a co za tym idzie – ile pieniędzy i czasu zaoszczędzisz na wizytach w kantorze.

Najważniejsze zalety kont wielowalutowych

Dobre konto wielowalutowe umożliwi Ci realizowanie transakcji w takich walutach jak np.:

 • frank szwajcarski,

 • funt szterling (brytyjski),

 • euro,

 • dolary.

Główną korzyścią, jaką zyskasz po jego otwarciu, jest oszczędność pieniędzy. Pomyśl, że za każdy przelew zagraniczny czy płatność internetową ze zwykłego rachunku musisz zapłacić od 5 do nawet 200 zł. Tak wysokie prowizje wcale nie są rzadkością. Za transakcję na dużą kwotę bank może pobrać z Twojego konta taką opłatę. Mając dedykowany produkt walutowy, płacisz stałą stawkę lub – spełniając określone warunki – bankujesz bez kosztów.

Zapomnij też o wizytach w kantorach i żmudnym porównywaniu kursów walut. Bankowość mobilna i internetowa pozwala Ci na szybkie sprawdzenie stawek i wymianę potrzebnej sumy pieniędzy bez wychodzenia z domu. Czy na tym kończą się zalety kont wielowalutowych? W żadnym wypadku!

Atrakcyjny produkt z dostępem do karty debetowej lub walutowej pozwala bez opłat wypłacać gotówkę z bankomatów na całym świecie lub płacić zbliżeniowo. Nie musisz już zabierać ze sobą pieniędzy i obawiać się ich zagubienia. Co więcej, dzięki aplikacji mobilnej możesz rozliczać się za zakupy i usługi smartfonem – poprzez wirtualną kartę. Zyskujesz też dostęp do szybkich płatności internetowych BLIK.

Konto osobiste i walutowe w jednym?

Po zapoznaniu się z zaletami i korzyściami, jakie dają rachunki wielowalutowe, podjąłeś decyzję, że chcesz wystąpić o taki produkt bankowy? W takim razie sprawdź, czy Twój bank udostępnia możliwość połączenia osobistego ROR-u z wariantem dewizowym. Jako stały klient możesz liczyć na atrakcyjne warunki współpracy, a nawet darmowe konto internetowe. Takie rozwiązanie da Ci dostęp do Twoich finansów z poziomu aplikacji na smartfona lub przeglądarki. Zapomnij o uciążliwych kosztach przewalutowania i ciesz się bezpłatnymi transakcjami w obcych walutach gdziekolwiek jesteś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here