O czym musisz pamiętać, wybierając ubezpieczenie turystyczne?

0
282

Ubezpieczenie turystyczne to jedna z podstaw bezstresowego zagranicznego wyjazdu. W trakcie trwających wakacji decyduje się na nie około 70% Polaków wyjeżdżających za granicę. Karta EKUZ nie rozwiązuje wszystkich problemów, a dodatkowa polisa to koszt zaledwie kilku złotych dziennie. O czym warto pamiętać wybierając ubezpieczenie turystyczne?

Oferta ofercie nierówna

Przede wszystkim, na rynku spotkamy ogromną ilość ofert polis turystycznych. Niektóre z nich rekomendują biura podróży, inne to dodatkowa usługa proponowana przez linie lotnicze. Pierwsza z brzegu oferta zazwyczaj nie okazuje się najkorzystniejsza. Warto poznać i porównać jak najwięcej ofert prezentowanych przez wiodące towarzystwa ubezpieczeniowe. W tym celu najlepiej skorzystać z porównywarki takiej jak Kiosk Polis dostępnej pod poniższym adresem: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-turystyczne/

W ten sposób zyskujesz okazję do porównania wielu ofert proponowanych przez sprawdzone towarzystwa ubezpieczeniowe, które udostępniają na polskim rynku polisy turystyczne już od wielu lat.

Koszty leczenia za granicą bywają zaskakująco wysokie

Po wypełnieniu formularza w trakcie przeglądania ofert łatwo zauważyć, że różnią się one nie tylko cenami. Duże rozbieżności występują między innymi w wartościach polis dotyczących kosztów leczenia za granicą. Wykupując ubezpieczenie turystyczne nie jesteśmy skazani na korzystanie wyłącznie z publicznej służby zdrowia i nie możemy liczyć na refundację wyłącznie usług, które są darmowe w kraju docelowym. To kompleksowa opieka. Polisa o wartości 100 czy 200 tys. zł wydaje się wysoka, jednak w przypadku specjalistycznego leczenia lub transportu medycznego do kraju, taka sama może być niewystarczająca, gdy udajemy się w daleką podróż. 200 tys. to dobry wybór na podróż po Europie, ale udając się na inny kontynent lepiej wybrać polisę o wyższej wartości, szczególnie, gdy koszty leczenia w danym kraju są wysokie.

Dopasuj polisę do swoich potrzeb

Koszty leczenia to tylko podstawowy element polisy. Równie ważna jest możliwość pokrycia kosztów ratownictwa medycznego. Z kolei decydując się na ubezpieczenie NNW możesz ubiegać się o odszkodowanie w przypadku nieszczęśliwego wypadku. Standardem wśród polis staje się także polisa OC, jeśli za granicą uszkodzisz niechcący czyjeś mienie lub doprowadzisz do uszczerbku na zdrowiu innej osoby. Niekiedy warto ubezpieczyć także wartościowy bagaż. Jeszcze inne ubezpieczenia ochronią Cię, jeśli zamierzasz wyczynowo uprawiać sport.

Dokładnie zapoznaj się z OWU

Mając na oku jedno z ubezpieczeń turystycznych przed zakupem dokładnie zapoznaj się z dokumentem OWU określającym warunki ubezpieczenia. W ten sposób dokładnie poznasz zakres polisy, a także ewentualne wyłączenia z odpowiedzialności ubezpieczyciela. Każde towarzystwo podchodzi do usługi nieco inaczej. Również dlatego zdecydowanie warto skorzystać z internetowego kalkulatora, dzięki któremu porównanie polis staje się czytelne. Ubezpieczenie można następnie wygodnie kupić online bez wychodzenia z domu, nawet tuż przed rozpoczęciem podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here