Pożyczki bez BIK i KRD – wady i zalety

0
316
Pożyczki bez BIK i KRD - wady i zalety

Na rynku coraz więcej firm oferujących tzw. szybkie pożyczki on-line reklamują się, iż nie sprawdzają potencjalnego Klienta w żadnych rejestrach. Pierwotnie wszystkie takie firmy robiły to ze względu na bezpieczeństwo udzielanych środków. Biuro Informacji Kredytowej oraz Krajowy Rejestr Dłużników dysponuje raportami na temat naszych historii kredytowych, i bardzo łatwo można zweryfikować dzięki tym biurom, czy dany Klient jest zadłużony czy nie.

Pożyczki bez weryfikacji w biurach informacji kredytowej

Są z reguły dedykowane właśnie osobom zadłużonym. Dodatkowo firmy pożyczkowe oferują takim osobom konsolidacje wszystkich pożyczek, czy już zadłużeń w innych „chwilówkach”. Oznacza to, że taka firma spłaca roszczenia swojego klienta względem innych firm, jednak suma spłaconych pożyczek pozostaje Klientowi do spłaty w jednej, tej własnie firmie. 

Poza konsolidacją, ludzie często tłumaczą, iż dzięki takiej możliwości – wzięcia pożyczki, mimo, iż ma się już długi mają szansę spłacić taką pożyczką najstarsze roszczenia – np takie, które już kwalifikują się do Sądu, a w konsekwencji do komornika…

Jeśli jakaś firma pożyczkowa reklamując się – wspomina, iż nie weryfikują oni wiarygodności Klienta poprzez wspomniane biura – zyskuje więcej Klientów. Z prostej przyczyny: z usług takiej firmy mogą skorzystać nie tylko ci, którzy historię kredytową mają dobrą, lecz również korzystać mogą ci ze złą.

Minusy pożyczki bez zbadania przeszłości finansowej Klienta

Głównym, zasadniczym minusem jest taki, iż firma, która udziela pożyczki osobie, która posiada już zadłużenia nie ma żadnej pewności, iż odzyska pożyczane pieniądze. Skoro taka osoba ma już problem ze spłatą wcześniejszych pożyczek, to szanse maleją, że spłaci kolejną.

Udzielanie kolejnych pożyczek ludziom zadłużonym tworzy w nich odczucie, że nie robią niczego złego. Nie spłacają wziętych wcześniej, a i tak otrzymują kolejne pożyczki. Myślę, że taka świadomość społeczna nie jest najlepsza.

Pozwalanie na takie działania parabankom, bądź firmom pożyczkowym powoduje większe zadłużenie społeczeństwa.

Złoty środek

Jeżeli pożyczać – to z głową. Powinno się przeprowadzić gruntowną weryfikację sytuacji finansowej w gospodarstwie domowym Klienta. Czy pomimo wziętych wcześniej pożyczek, będzie on w stanie spłacić kolejną, ile dokładnie wynoszą jego dochody miesięczne, i ewentualnie zaproponować kwotę pożyczki, z dostosowaniem do obecnych możliwości spłaty. Jeśli zaś  po takim wywiadzie okaże się, że nie ma szans na spłatę, nie powinno się takiej osobie udostępniać środków. To spowoduje , że będzie miał większe problemy i kłopoty niż już ma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here