W co inwestować pieniądze?

0
270
W co inwestować pieniądze

Kiedyś byłam świadkiem pewnej rozmowy, której sens pozostał mi w pamięci już chyba na zawsze. Otóż pewien doradca inwestycyjny zapytany: „W co najlepiej inwestować”? Odpowiedział ku zaskoczeniu wszystkich słuchaczy – „W samego siebie”. Po czym się uśmiechnął i dodał: ” – nic nie przyniesie wyższej stopy zwrotu, jak inwestycja w samego siebie”. 

Wszystkich odpowiedź poważnego człowieka w garniturze wprawiła w zadumę, spodziewali się z pewnością odpowiedzi zupełnie o innym charakterze. Np: Rekomendacji kupna, inwestycji, sprzedaży bądź wsparcia w zawieraniu transakcji sprecyzowanych mechanizmów finansowych bądź też całkowitego powstrzymania się od decyzji w sprawie tych mechanizmów w transakcji. 

„(…) Nic nie przyniesie wyższej stopy zwrotu, jak inwestycja w samego siebie”.

W ogólnym odczuciu otrzymując hasło: „Zainwestuj w siebie” dla wielu osób może brzmieć naiwnie, a odczucia mogą być dość mocno sceptyczne. Po pierwsze to brzmi, jak hasło z reklamy, a po drugie zaraz przychodzi nam do głowy myśl „a właściwie po co mi to?” Nic bardziej mylnego!

Człowiek osiągając dorosłość stoi przed wyborem ścieżki życiowej. Zawsze z tej ścieżki można zejść, jeśli poczujemy się co najmniej mało komfortowo. Ludzie wybierają kierunek studiów, kończą uczelnie i szukają pracy. To typowy schemat, który wcale typowym być nie musi. Chęć ciągłego doskonalenia siebie należy podsycać. Oczywistym jest, że najlepiej działają na nas sukcesy, ale dobrze jest też nauczyć się wyciągać konstruktywne wnioski z porażek. 

Dobrze jest robić dla siebie coś dobrego każdego dnia. Zapisujmy się na kursy językowe, szkolenia z programów komputerowych, może warto pomyśleć o studiach podyplomowych?

Warto wcześniej zadać sobie pytania: „Czy chcę to robić?” oraz „Co mi to może dać?” Jeśli tych pozytywnych aspektów będzie więcej – nie ma się nad czym zastanawiać. Doskonalmy się, bo może to bardzo sprawnie zaowocować w przyszłości. 

Po pierwsze sami czujemy się ze sobą lepiej, kiedy dokształcamy się w rożnych dziedzinach – stajemy się bogatsi o pewną wiedzę. Po drugie możemy z tego czerpać korzyści w przyszłości, np. zaskoczyć pracodawce świetną i biegłą znajomością programu komputerowego. 

Zainwestuj w siebie już dziś!

Internet daje nam mnóstwo możliwości, wystarczy zastanowić się, co nas najbardziej interesuje, bądź co moglibyśmy doskonalić. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here