W jakim celu tworzy się bazy firm zlikwidowanych?

0
248

Bazy danych zawierające nazwy, adresy i inne informacje na temat firm mają wiele zastosowań w szeroko pojętym biznesie. Przede wszystkim stanowią fundament wszelkiego rodzaju akcji marketingowych, ale mogą zostać wykorzystane również w celu dokonania analizy rynku. Jak się jednak okazuje, w bazach danych znaleźć można informacje nie tylko o firmach aktywnych, ale też zlikwidowanych. Jak w praktyce wykorzystać taką bazę firm po likwidacji?

Czym jest baza firm zlikwidowanych?

Pojęcie „bazy danych” zazwyczaj rozumiemy jako źródło informacji na temat aktywnych klientów, czy to indywidualnych, czy firm. Taki zbiór nazw, adresów i innych danych to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat potencjalnych odbiorców produktów i usług. Dzięki takiej bazie możemy trafić ze swoją ofertą bezpośrednio do klienta, który zapozna się z przekazem reklamowym czy to za pośrednictwem maila, rozmowy telefonicznej czy przesyłki pocztowej. Okazuje się jednak, że renomowani brokerzy, których specjalnością są bazy danych firm, oferują dostęp nie tylko do informacji o przedsiębiorstwach aktywnych, ale także o tych, które zostały zlikwidowane. Przykładowo portal PanoramaDanych oferuje aktualizowaną na bieżąco bazę likwidacji obejmującą ponad 1,5 mln rekordów, z których każdy zawiera nie tylko nazwę firmy, ale też dodatkowe informacje, takie jak numery NIP, REGON czy KRS. Dane te dotyczą zarówno przedsiębiorstw, jak i instytucji, które zamknęły działalność, ale też tych firm, które mają obecnie inny adres siedziby. Bazy danych firm zlikwidowanych powstają w oparciu o informacje pochodzące ze sprawdzonych i legalnych źródeł, m.in. z jawnych rejestrów urzędów i instytucji publicznych.

Dlaczego warto korzystać z bazy firm zlikwidowanych?

O ile sens korzystania z baz danych firm aktywnie działających jest oczywisty, to już zastosowanie bazy firm zlikwidowanych może budzić pewne wątpliwości. Wbrew pozorom informacje na temat firm, które zaprzestały działalności lub zmieniły adres siedziby, mogą jednak okazać się niezwykle cenne. Przede wszystkim służą do aktualizacji bieżącej bazy danych klientów. Korzystając ze spisu firm zlikwidowanych, można łatwo pozbyć się nieaktualnych rekordów. Taki sposób weryfikacji prowadzonej bazy jest o wiele prostszy i szybszy od samodzielnego sprawdzania poszczególnych rekordów. Dzięki usunięciu wadliwych danych oszczędzamy na akcjach marketingowych, zapobiegając kierowaniu przekazu reklamowego – czy to za pośrednictwem telemarketingu, mailingu czy przesyłek pocztowych – na nieaktualny adres, co niepotrzebnie zwiększyłoby budżet kampanii. Aktualność bazy danych to również podstawa dokonywania trafnych analiz rynku. Podsumowując, korzystanie z baz zlikwidowanych firm to opłacalna inwestycja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here